زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی زبانی یکی از انواع روش‌های ارتودنسی نامرئی است که برای بزرگسالان بسیار مناسب است. اگر تصمیم دارید از این روش ارتودنسی استفاده کنید یا دندانپزشک این روش را به شما پیشنهاد داده است، در این مطلب همراه ما باشید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی زبانی یکی از انواع روش‌های ارتودنسی نامرئی است که برای بزرگسالان بسیار مناسب است. اگر تصمیم دارید از این روش ارتودنسی استفاده کنید یا دندانپزشک این روش را به شما پیشنهاد داده است، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که ارتودنسی پشت دندانی چیست؟ چه مدت باید از آن استفاده کرد؟ برای چه افرادی مناسب است؟ آیا هزینه آن از روش‌های ارتودنسی سنتی بیشتر است؟ این روش چه مزایا و معایبی به همراه دارد؟

ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی روش‌های مختلفی دارد. در روش‌های سنتی ارتودنسی، براکت‌ها روی دندان‌ها وصل شده و با سیم دندان‌ها به سمت عقب کشیده می‌شود. این نوع ارتودنسی تاثیر بسیار خوبی دارد. اما به دلیل مشخص بودن براکت‌ها، بسیاری از افراد به‌ویژه بزرگسالان تمایلی به استفاده از آنها ندارند.

به همین دلیل انواع مختلفی از ارتودنسی نامرئی طراحی شده است. افرادی که مدام در انظار عمومی هستند، می‌توانند از ارتودنسی مخفی استفاده کنند. ارتودنسی لینگوال یکی از بهترین ارتودنسی‌های نامرئی است که طرف‌داران زیادی دارد.

در روش ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی زبانی براکت‌ها پشت دندان قرار می‌گیرند. مشابه حالت سنتی با سیم به هم وصل شده و دندان‌ها را به‌مرور به عقب می‌کشد. براکت‌ها در این روش به‌صورت سفارشی طراحی شده تا به‌خوبی پشت دندان‌ها قرار بگیرند.

ارتودنسی لینگوال یک نوع از ارتودنسی نامرئی است. در این روش براکت‌ها پشت دندان وصل شده و با سیم دندان‌ها را به سمت عقب هدایت می‌کنند. متخصص ارتودنسی باید در این روش براکت‌ها را به‌صورت سفارشی طراحی کند.

طول دوره درمان با ارتودنسی لینگوال چقدر است؟

ارتودنسی جز خدمات دندانپزشکی است که نیاز به صبر و حوصله دارد. طول دوره درمان ارتودنسی مخفی به نوع و شدت ناهنجاری دندان بستگی دارد. اگر بی‌نظمی دندان‌ها خفیف باشد، معمولا ۷ تا ۱۲ ماه درمان کافی است. اما اگر ناهنجاری شدید باشد و درمان پیچیدگی‌هایی داشته باشد، باید ۲۰ تا ۲۴ ماه براکت‌ها در دهان باقی بمانند.

بهتر است برای اطلاع از طول دوره درمان با دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت کنید. پزشک پس از معاینه دندان‌ها طول دوره درمان را تخمین می‌زند

بهترین کاندید برای ارتودنسی پشت دندانی چه کسی است؟

اگر شما جز افرادی هستید که مدام با دیگران در ارتباط بوده و روابط اجتماعی بالایی دارید، احتمالا تمایلی به ارتودنسی سنتی ندارید. برای شما بهترین گزینه ارتودنسی مخفی به‌ویژه ارتودنسی لینگوال است.

ارتودنسی پشت دندانی مشابه ارتودنسی‌های سنتی عمل کرده و می‌تواند همین تاثیر را ایجاد کند. این روش برای بسیاری از افراد به‌خصوص بزرگسالان مناسب است. البته کودکان و حتی برخی بزرگسالان دندان‌های کوچکی داشته و سطح دندان برای براکت‌های لینگوال به‌اندازه کافی بزرگ نیست. به همین دلیل پزشک باید تشخیص دهد که سایز دندان‌ها برای ارتودنسی زبانی مناسب است یا نه.

برخی از ناهنجاری‌های دندان را نمی‌توان با این روش درمان کرد. به‌عنوان‌مثال افرادی که اوربایت شدید دارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. اوربایت به حالتی گفته می‌شود که دندان‌های فک بالا بیش از حد روی دندان‌های فک پایین همپوشانی داشته و روی آنها قرار می‌گیرند.

اگر برای شما مهم است که براکت‌های ارتودنسی در دهان دیده نشوند، بهترین گزینه ارتودنسی لینگوال است. البته این روش برای افرادی که ناهنجاری‌های شدید دارند یا دندان‌های آنها کوچک است، مناسب نیست.

مزایای ارتودنسی لینگوال

بریس‌های زبانی مزایای زیادی داشته و به همین دلیل هم بسیاری از افراد از این روش ارتودنسی مخفی استفاده می‌کنند. اگر شما کاندید مناسب برای استفاده از این روش باشید، احتمالا ارتودنسی لینگوال بهترین گزینه خواهد بود. برخی از مهم‌ترین مزایای آن شامل موارد زیر می‌شود.

۱. نامرئی بودن ارتودنسی زبانی

تمامی اجزای این ارتودنسی مخفی شامل براکت‌ها، سیم‌ها و نوارهای الاستیک پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند. به‌هیچ‌وجه نمی‌توان در حالت عادی آنها را مشاهده کرد. تنها زمانی که دهان خود را به طور کامل باز کنید، براکت‌ها مشخص می‌شوند.

۲. درد کمتر

مطالعات دررابطه‌با این موضوع نتایج متفاوتی را نشان داده‌اند. اما بیشتر نتایج مربوط به درد کمتر ارتودنسی زبانی بوده است. در یکی از مطالعات روی ۱۳۰ بزرگسال از روش‌های مختلف ارتودنسی استفاده شد. نتایج نشان داد، افرادی که از ارتودنسی پشت دندانی استفاده کرده‌اند، در ماه اول درد کمتری داشته‌اند.

البته در تحقیق دیگری تفاوت درد بین ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی سنتی بررسی شد. این تحقیق نشان داد که در ارتودنسی زبانی بیشتر درد زبان وجود دارد و در ارتودنسی سنتی درد بیشتر در ناحیه لب‌ها و گونه حس می‌شود.

درد در چند هفته اول درمان کاملا طبیعی بوده و ممکن است پزشک برای کاهش درد مسکن یا خوردن غذاهای سرد را تجویز کند.

۳. تغییر سبک زندگی کمتر

ازآنجایی‌که در روش ارتودنسی زبانی براکت‌ها پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند، زندگی با آنها ساده‌تر است. درست است که در تمامی روش‌ها ارتودنسی باید در روزهای اول غذای نرم خورد و نحوه تمیزکردن آنها را یاد گرفت؛ اما در روش ارتودنسی لینگوال انجام برخی کارها ساده‌تر می‌شود.

به‌عنوان‌مثال افرادی که سازهای فلوت یا ساکسیفون را می‌نوازند، بعد از چسباندن براکت‌ها در ارتودنسی سنتی با مشکل مواجه می‌شوند. اما در ارتودنسی زبانی چنین مشکلی به وجود نمی‌آید. همچنین زوجین ممکن است زمان معاشقه با وجود ارتودنسی سنتی مشکلاتی داشته باشند. در ارتودنسی لینگوال این مشکل حل شده است.

آیا ارتودنسی لینگوال برای شما مناسب است؟

همین حالا مشاوره بگیر!

 

۴. طراحی سفارشی ارتودنسی پشت دندانی

در این روش ارتودنسی مخفی بریس‌های زبانی با کمک کامپیوتر و نرم‌افزارهای مخصوص طراحی می‌شوند. در نتیجه کاملا شخصی‌سازی شده و مشکلات گفتاری و جویدن غذا به حداقل می‌رسد. اما در ارتودنسی سنتی این‌چنین نبوده و مشکلات شدیدتر است. همچنین برخی تحقیقات نشان داده‌اند، طراحی براکت‌ها به‌صورت سفارشی در کاهش درد زبان و زخم‌های فشاری هم تاثیر مثبت داشته است.

معایب ارتودنسی لینگوال

در کنار مزایای ذکر شده، ارتودنسی پشت دندانی می‌تواند معایبی هم داشته باشد. قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این روش زیبایی دندان باید معایب آن را نیز بررسی کنید. مهم‌ترین معایب این روش شامل موارد زیر می‌شود.

۱. میزان تجربه و آموزش متخصص ارتودنسی

تکنیک‌های ارتودنسی لینگوال بسیار متفاوت از سایر ارتودنسی‌ها است. در آموزش‌های بالینی این نوع ارتودنسی آموزش داده نمی‌شود. به همین دلیل باید دقت داشته باشید که متخصص تجربه این نوع ارتودنسی را داشته باشد.

۲. هزینه بیشتر

هزینه ارتودنسی زبانی نسبت به ارتودنسی‌های معمولی بالاتر است. اگر براکت‌ها سفارشی طراحی شوند، هزینه بسیار بیشتر می‌شود. به همین دلیل این روش برای افرادی که بودجه کمی دارند، مناسب نیست.

۳. مشکلات بهداشت دندان

تمیزکردن براکت‌های پشت دندانی نسبت به براکت‌های معمولی سخت‌تر است. ذرات غذا بیشتر بین این براکت‌ها قرار می‌گیرند. فاصله براکت‌ها در این ارتودنسی کمتر بوده و تمیزکردن آنها مشکل می‌شود. برای بهداشت دندان باید بین براکت‌ها به‌خوبی نخ دندان کشیده شود.

مزایای ارتودنسی لینگوال معایب ارتودنسی لینگوال
نامرئی بودن ارتودنسی زبانی مشکلات بهداشت دندان
درد کمتر هزینه بیشتر
تغییر سبک زندگی کمتر میزان تجربه و آموزش متخصص ارتودنسی
طراحی سفارشی ارتودنسی پشت دندانی
مزایا و معایب ارتودنسی لینگوال

مراقبت از ارتودنسی لینگوال

مهم‌ترین بخش مراقبت از ارتودنسی بهداشت دهان و دندان است. اگر بهداشت به‌خوبی رعایت نشود، امکان پوسیدگی دندان‌ها و عفونت وجود دارد. تمیزکردن براکت‌ها در ارتودنسی پشت دندانی سخت‌تر است. زیرا دسترسی به آنها مشکل بوده و فاصله براکت‌ها از هم کم است. به همین دلیل باید بعد از هر وعده غذایی به‌خوبی دندان‌ها را مسواک بزنید و بین همه براکت‌ها را نخ دندان بکشید.

اگر در روزهای اول احساس درد دارید، به پزشک اطلاع دهید. احتمالا متخصص ارتودنسی مسکن برای شما تجویز می‌‌کند. همچنین در چند روز اول باید از غذاهای نرم و سرد استفاده کنید. این نوع مواد غذایی ناراحتی را کمتر می‌کنند. ممکن است پزشک شستشوی دهان با آب‌نمک را نیز توصیه کند.

هزینه ارتودنسی لینگوال

قیمت ارتودنسی لینگوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۱ افزایش داشته است. تخصص پزشک، موقعیت جغرافیایی مطب و طول دوره درمان هم در قیمت‌گذاری تاثیر دارد. هزینه ارتودنسی پشت دندانی حداقل از ۲۵ میلیون تومان شروع می‌شود. قیمت این ارتودنسی به نسبت روش‌های سنتی بالاتر بوده و گاهی حدود ۵ برابر ارتودنسی معمولی هزینه دربردارد. ارتودنسی‌های معمولی بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه دارند.

به نقل از healthline در رابطه با هزینه ارتودنسی زبانی:

سیم‌های بریس‌های معمولی به شکل نعل اسبی یکنواخت خم می‌شوند، اما برخی از برندهای بریس‌های زبانی را می‌توان به‌صورت رباتیکی خم کرد تا با خطوط دهان بیمار مطابقت داشته باشد. این تناسب سفارشی می‌تواند زمان درمان شما را کوتاه کند، اما هزینه ارتودنسی افزایش می‌یابد.

به دنبال داشتن دندان‌های ردیف و یکدستی؟ نوبت بگیر!

بهترین متخصص ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال جز روش‌های سخت است و پزشک باید با دقت زیاد براکت‌ها را پشت دندان وصل کند. این روش نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. به همین دلیل هنگام انتخاب متخصص ارتودنسی باید به این موضوع دقت داشته باشید و مطمئن شوید که پزشک تجربه ارتودنسی پشت دندانی را دارد. اگر متخصص تجربه این روش را نداشته باشد، درمان شما موفقیت‌آمیز نبوده و تاثیری ایجاد نمی‌کند.

 

نتیجه گیری

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی زبانی یک نوع از ارتودنسی نامرئی است. در این روش براکت‌ها پشت دندان‌ها قرار گرفته و در ظاهر هیچ براکتی دیده نمی‌شود. افرادی که در انظار عمومی ظاهر می‌شوند و روابط اجتماعی بالایی دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. ارتودنسی پشت دندانی کاملا نامرئی بوده و در صورت طراحی سفارشی درد کمتری دارد.

برای بسیاری از ناهنجاری‌های دندان می‌توان از این روش استفاده کرد. البته ناهنجاری‌هایی مانند اوربایت شدید با ارتودنسی پشت دندانی درمان نمی‌شوند. هزینه این ارتودنسی بالا بوده و برخی افراد به همین دلیل از انجام آن منصرف می‌شوند و سراغ ارتودنسی معمولی می‌روند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.