زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ارتودنسی دیمون یکی از روش‌های جدید در حوزه زیبایی دندان است. امروزه بسیاری از دندانپزشکان برای ارتودنسی ثابت از این روش استفاده‌می‌کنند. اگر شما هم تصمیم دارید از این ارتودنسی استفاده‌کنید و یا پزشک این پیشنهاد را داده‌است، در این مطلب همراه ما باشید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

ارتودنسی دیمون یکی از روش‌های جدید در حوزه زیبایی دندان است. امروزه بسیاری از دندانپزشکان برای ارتودنسی ثابت از این روش استفاده‌می‌کنند. اگر شما هم تصمیم دارید از این ارتودنسی استفاده‌کنید و یا پزشک این پیشنهاد را داده‌است، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم ارتودنسی دیمون چیست؟ انواع آن چه تفاوتی با هم دارند؟ چه مدت باید درمان ادامه داشته‌باشد؟ چگونه می‌توان از آن مراقبت کرد؟ مزایا و معایب این روش چیست؟ هزینه آن چقدر با ارتودنسی سنتی تفاوت دارد؟

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی روش‌های مختلفی داشته و هر روش مناسب افراد خاصی است. بریس دیمون از روش‌های بسیار محبوب است که در چند سال اخیر، استفاده از آن افزایش پیدا کرده‌است. این روش ارتودنسی ثابت بوده و براکت‌ها روی دندان‌ها وصل می‌شوند. اصلی‌ترین تفاوت آن با ارتودنسی سنتی، در نوع براکت‌ها است.

در ارتودنسی معمولی سیم‌ها به‌وسیله نوار الاستیکی به براکت وصل می‌شدند. به همین دلیل ظاهر خوبی نداشته و تمیزکردن آنها بسیار دشوار بود. اما در روش ارتودنسی دیمون، براکت‌ها طراحی بهتری دارند. براکت‌ها دارای مکانیزم باز و بسته‌شدن بوده و سیم به‌راحتی داخل این محفظه کشویی قرار می‌گیرد. همچنین سایز براکت‌ها کوچک‌تر شده و تمیزکردن آنها نسبت به قبل ساده‌تر است.

ارتودنسی دیمون یکی از روش‌های ارتودنسی ثابت است. براکت‌ها مشابه ارتودنسی سنتی روی دندان متصل می‌شوند. با این تفاوت که سیم فلزی به‌جای وصل‌شدن از طریق نوار الاستیکی از طریق مکانیزم باز و بسته‌شدن روی براکت‌ها وصل می‌شوند.

البته این نوع سیستم جدید نبوده و قبل از براکت‌های دیمون نیز از چنین مکانیزمی استفاده می‌شد. اما طراحی این براکت‌ها به‌گونه‌ای است که عملکرد آنها بهبود یافته و استفاده از آنها ساده‌تر شده‌است.

انواع بریس ارتودنسی دیمون چیست؟

خدمات دندانپزشکی هر روز پیشرفت می‌کنند. بریس‌های دیمون نیز از این قاعده مستثنی نبوده و انواع مختلفی از آنها طراحی شده‌است. آنها از نظر ظاهری و جنس دقیقا مشابه بریس‌های سنتی انواع مختلفی دارند. پزشک باتوجه‌به نوع ناهنجاری دندان و سلیقه شما یکی از انواع بریس را انتخاب می‌کند. در ارتودنسی دیمون براکت‌ها به یکی از ۳ شکل زیر وجود دارند.

۱. بریس های فلزی دیمون

بریس‌های فلزی دقیقا شبیه به بریس‌های فلزی در ارتودنسی معمولی هستند. رنگ آنها نقره‌ای (رنگ فلز) بوده و روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. تنها تفاوت آن، نداشتن کش یا نوار الاستیکی برای وصل‌کردن سیم‌ها است. در بیشتر مواقع، دندانپزشک از این نوع بریس استفاده می‌کند.

۲. بریس های شفاف دیمون

بریس‌های شفاف دیمون از جنس سرامیک هستند و به دلیل شفاف‌بودن براکت‌ها، روی دندان به‌سختی دیده‌می‌شوند. ارتودنسی نامرئی در روش‌های قدیمی با کش یا نوار الاستیکی وصل می‌شد و به همین دلیل به اندازه کافی مخفی نبود. اما در بریس‌های دیمون به دلیل مکانیزم کشویی روی براکت‌ها نواری وجود نداشته و قطعات فلزی کوچک‌تر و کمتر هستند. تنها مشکل بریس‌های شفاف، ضعیف و شکننده بودن آنها است. به همین دلیل نباید فشار زیادی به آنها وارد شود. نوع دیگری از ارتودنسی‌های نامرئی وجود دارد که به آن ارتودنسی لینگوال می‌گویند.

۳. بریس های رنگی دیمون

برخی افراد به دنبال براکت‌های رنگی برای ارتودنسی هستند. در روش دیمون نیز بریس‌ها با رنگ‌های مختلف وجود داشته و می‌توانید هر رنگی را بنا بر سلیقه خود انتخاب‌کنید. این بریس‌ها از نظر کیفیت و نوع ساخت با بریس فلزی تفاوتی ندارند.

کاربردهای ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون و به طور کلی ارتودنسی کاربردهای زیادی دارد. این روش درمانی و در عین حال زیبایی، برای مرتب کردن دندان‌ها و رعایت فاصله‌ی بین آنها مناسب است. با استفاده از این روش می‌توانید لبخند زیبا و جذابی داشته‌باشید و از نظم آنها لذت ببرید. در کنار اینکه دندان‌های شما زیبا می‌شوند، اگر به مشکلات ساختار فک و دندان‌ها هم دچار باشید، این مسئله برای شما برطرف می‌شود. مثلا اگر به اوربایت یا اندربایت مبتلا باشید (فک شما جلوتر و یا عقب‌تر از حالت عادی باشد، این روش برای شما فوق‌العاده است. همچنین کسانی که یک دندان خود را از دست داده‌اند و فضای بین دندانی آنها به هم ریخته است، می‌توانند با کمک این روش نظم دندان‌ها را به حالت قبل دربیاورند.

آیا ارتودنسی دیمون برای شما مناسب است؟

همین حالا مشاوره بگیر!

 

ارتودنسی دیمون برای چه افرادی مناسب است؟

ارتودنسی دیمون جز ارتودنسی‌های ثابت بوده و برای بسیاری از مشکلات دندان‌ها می‌توان از این روش استفاده‌کرد. دندان‌پزشک می‌تواند برای مشکلات مختلفی مانند اوربایت یا آندربایت از بریس دیمون استفاده‌کند. در ناهنجاری اوربایت دندان‌های فک بالا نسبت به دندان‌های فک پایین جلو بوده و باید به سمت عقب حرکت‌کنند. در حالت آندربایت نیز دندان‌های جلویی فک پایین جلوتر از دندان‌های فک بالا قرار داشته و باید فک پایین اصلاح شود. ناهمواری دندان‌ها و همچنین فشردگی آنها در فک را نیز می‌توان با بریس دیمون درمان کرد.

این نوع ناهنجاری‌ها در صورت شدید بودن با روش‌های ارتودنسی متحرک درمان نمی‌شوند. اما ارتودنسی ثابت از جمله روش دیمون در اصلاح این مشکلات تاثیر زیادی دارد.

دررابطه‌با مناسب بودن یا نبودن این روش ارتودنسی باید با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت کنید. پزشک با بررسی نوع و شدت مشکل دندان‌ها بهترین روش را توصیه‌می‌کند.

ارتودنسی دیمون شفاف برای چه کسانی مناسب نیست؟

همچنین کسانی که بهداشت دندان‌های خود را رعایت نمی‌کنند، گزینه‌ی مناسبی برای انجام ارتودنسی دیمون نیستند. هنگامی که براکت‌ها بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند، احتمال ایجاد پلاک و آلودگی بر روی دندان‌های شما بیشتر می‌شود. بنابراین برای تقویت دندان‌ها و پیشگیری از آسیب رسیدن به آنها باید از روش‌هایی که ریسک پوسیدگی دندان را بالا می‌برند، پرهیز کنید. به خاطر داشته‌باشید که بیشتر روش‌های زیبایی دندان برای کسانی مناسب هستند که از دندان‌های خود مراقبت می‌کنند و ویزیت‌های منظم دندانپزشکی دارند.

انواع بریس ارتودنسی دیمون مزایای ارتودنسی دیمون
بریس‌های رنگی دیمون درد و ناراحتی کمتر
بریس‌های شفاف دیمون تنوع در نوع بریس
بریس‌های فلزی دیمون رعایت راحت‌تر بهداشت
—– نیاز به تعداد ویزیت کمتر
انواع بریس‌های ارتودنسی دیمون و مزایای آن

مزایای ارتودنسی دیمون چیست؟

بریس‌های دیمون نسبت به بریس سنتی مزایای داشته و به همین دلیل بسیاری از دندانپزشکان استفاده از آن را ترجیح می‌دهند. برخی از مهم‌ترین مزایای این روش ارتودنسی شامل موارد زیر می‌شود:

۱. درد و ناراحتی کمتر

ازآنجایی‌که در ارتودنسی دیمون سیم‌های فلزی در براکت می‌توانند لغزش داشته‌باشند، با سرعت آرامی جابه‌جا شده و طبیعی‌تر حرکت‌می‌کنند. برخی پزشکان معتقدند این مکانیزم باعث فشار و درد کمتر می‌شود. البته احساس درد به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر فردی ممکن است با نوع خاصی از ارتودنسی درد کمتری حس کند. عواملی مانند نوع ناهنجاری، شدت حرکت و نوع سیم‌ها در میزان درد موثر است.

۲. رعایت راحت تر بهداشت

براکت‌ها در ارتودنسی دیمون کوچک‌تر بوده و به همین دلیل تمیزکردن آن راحت‌تر است. همچنین به دلیل عدم وجود نوارهای الاستیکی در اطراف براکت‌ها دسترسی به آنها ساده‌تر بوده و بهتر می‌توان آنها را تمیز کرد.

۳. نیاز به تعداد ویزیت کمتر

برخی از دندانپزشکان معتقدند استفاده از این روش باعث کاهش تعداد دفعات ویزیت می‌شود. در روش‌های سنتی نوارهای الاستیکی به‌مرور شل شده و باید به‌صورت دوره‌ای تعویض شوند. البته در بریس‌های دیمون نیز ممکن است گاهی مشکل ایجاد شود. به‌عنوان‌مثال مکانیزم کشویی یکی از براکت‌ها خراب شود و نیاز به ویزیت فوری باشد.

۴. تنوع در نوع بریس

بریس‌های دیمون در انواع مختلفی طراحی شده‌اند. هر شخصی می‌تواند باتوجه‌به نیاز و سلیقه خود از هر یک از آنها استفاده‌کند. اگر به دنبال ارتودنسی نامرئی هستید، امکان استفاده از بریس‌های شفاف وجود دارد. نوع مقاوم‌تر این براکت‌ها نوع فلزی و رنگی است.

روش انجام ارتودنسی دیمون چگونه است؟

برای جایگذاری ارتودنسی دیمون نیاز به انجام فرایندهایی است که در ادامه آنها را توضیخ داده‌ایم. ابتدا باید بررسی‌های لازم از این جهت انجام شود که فرد برای انجام ارتودنسی مناسب است. مراحل جایگذاری ارتودنسی دیمون شامل موارد زیر هستند:

۱. تصویربرداری

ابتدا تصویربرداری‌های لازم از دندان‌ها گرفته می‌شود تا موقعیت دندان‌ها بررسی شوند. با اینکار اگر نیاز به برداشتن دندانی باشد،‌دندانپزشک متوجه آن خواهدشد. همچنین در صورتی‌که دندان شما مشکل جدی داشته‌باشد، برای درمان آن اقدامات لازم انجام خواهدشد.

به دنبال داشتن دندان‌های ردیف و یکدستی؟ نوبت بگیر!

۲. جایگذاری براکت های دیمونچ

این مرحله شامل جایگذاری براکت‌ها است. معمولا حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد. در این جلسه، دندان‌های شما تمیز می‌شوند و براکت‌ها بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند. براکت‌ها با چسب مخصوصی بر روی دندان‌ها می‌چسبند. وجود این براکت‌ها فشار را بر دندان‌ها اعمال می‌کند. همچنین دندانپزشک به شما توضیح می‌دهد که از براکت‌های دندان خود چگونه مراقبت کنید.

۳. ویزیت بررسی کردن براکت ها

بعد از جایگذاری براکت‌ها دکتر دندانپزشک پیشرفت دندان‌ها را بررسی می‌کند. معمولا در این روش نیازی به ملاقات‌های زیاد نیست. بررسی‌های محدودتری برای ارتودنسی دیمون نیاز است.

۴. بریس ها برداشته می شوند

در این مرحله زمان برداشتن بریس‌ها تعیین می‌شود. معمولا زمان کوتاه‌تری برای ارتودنسی دیمون نیاز است. اما ارتودنسی‌های دیگر زمان بیشتری برای منظم کردن دندان‌ها نیاز دارند.

۵. مدت زمان درمان با ارتودنسی دیمون چقدر است؟

دررابطه‌با مدت‌زمان درمان با ارتودنسی دیمون نظر پزشکان متفاوت است. برخی از متخصصان ارتودنسی معتقدند، تفاوتی بین ارتودنسی دیمون با ارتودنسی سنتی وجود ندارد و هر دو به طور میانگین ۳۶ ماه زمان می‌برند. اما برخی دیگر از پزشکان معتقدند به دلیل کاهش اصطکاک و انعطاف‌پذیری بیشتر بریس‌ها طول درمان ۶ ماه کاهش پیدا‌می‌کند.

چگونه برای ارتودنسی دیمون آماده شویم؟

جهت آماده شدن برای انجام ارتودنسی دیمون، باید با دکتر دندانپزشک ملاقات داشته‌باشید. در صورتیکه دندان‌های شما برای این روش مناسب باشند، اقدامات لازم انجام می‌شوند. برخی از آمادگی‌هایی که برای انجام این روش درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل تصویربرداری و بررسی موقعیت دندان‌ها هستند.

مراقب از ارتودنسی دیمون چگونه انجام می شود؟

مراقبت از ارتودنسی دیمون مشابه دیگر ارتودنسی‌های ثابت است. ازآنجایی‌که نمی‌توان براکت‌ها را از دهان خارج کرد، زمان مسواک‌زدن باید به بهداشت آنها دقت زیادی کرد. به‌خوبی مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده‌کنید. اطراف براکت‌ها باید با نخ دندان به‌خوبی تمیز شوند.

اگر در روز‌های اول احساس ناراحتی می‌کنید، سعی‌کنید غذاهای نرم و سرد بخورید. گاهی دهان خود را با آب‌نمک بشویید. اگر درد زیاد باشد، احتمالا پزشک مسکن تجویز می‌کند.

مهم‌ترین قسمت مراقبت از بریس دیمون همانند دیگر روش‌های ارتودنسی ثابت رعایت بهداشت و تمیز نگه‌داشتن براکت‌ها است. به‌خوبی اطراف آنها را با نخ دندان تمیز کنید و بعد از هر وعده غذا مسواک بزنید.

معایب ارتودنسی دیمون چیست؟

بریس دیمون همانند دیگر روش‌های ارتودنسی در کنار مزایا، معایبی هم دارد. اگر هزینه ارتودنسی برای شما اهمیت زیادی دارد، باید بگوییم، این روش نسبت به ارتودنسی سنتی هزینه بیشتری دارد. زیرا مکانیزم آن جدید بوده و براکت‌های استفاده‌شده قیمت بالاتری دارند.

به نقل از healthline در رابطه با تفاوت بریس‌های دیمون با بریس‌های معمولی:

بریس‌های دیمون مشابه سایر سیستم‌های براکت ثابت هستند. این روش ارتودنسی مزایای خاصی مانند بهداشت دهان و دندان را آسان‌تر می‌کنند. اما به‌طورکلی آنها بهتر از بریس‌های سنتی نیستند. بسیاری از ادعاهای مربوط به اثربخشی بهتر این درمان توسط تحقیقات پشتیبانی نمی‌شود؛ بنابراین، برخی از متخصصان ارتودنسی بیشتر به دلیل ترجیح شخصی، استفاده از این بریس‌ها را انتخاب‌می‌کنند.

هزینه ارتودنسی دیمون ۱۴۰۲ (قیمت ارتودنسی دیمون)

هزینه‌ی ارتودنسی از دکتری به دکتر دیگر متفاوت است. اما به طور متوسط، هزینه‌ی انجام ارتودنسی دیمون در سال ۱۴۰۲ از ۱۵ میلیون تومان به بالا به ازای هر فک است.

هزینه ارتودنسی دیمون ۱۴۰۱ (قیمت ارتودنسی دیمون)

ارتودنسی دیمون نسبت به روش‌های دیگر ارتودنسی هزینه بالاتری دارد. قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۱ به‌ویژه خدمات زیبایی دندان افزایش داشته‌است. این روش ارتودنسی نیز نسبت به روش‌های معمول جدیدتر بوده و قیمت آن بالاتر است. به طور تقریبی قیمت آن حدود ۶ میلیون تومان از ارتودنسی معمولی بالاتر است. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته‌باشید که در این روش طول درمان کوتاه‌تر شده و تعداد جلسات ویزیت کاهش می‌یابد. به همین دلیل مقداری در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود.

ارتودنسی دیمون نسبت به روش‌های دیگر ارتودنسی هزینه بالاتری دارد. قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۱ به‌ویژه خدمات زیبایی دندان افزایش داشته‌است. این روش ارتودنسی نیز نسبت به روش‌های معمول جدیدتر بوده و قیمت آن بالاتر است.

نتیجه گیری

ارتودنسی دیمون یکی از روش‌های نسبتا جدید ارتودنسی است. جز انواع ارتودنسی ثابت بوده و براکت‌ها روی دندان‌ها متصل می‌شوند. اما در این روش نیازی به استفاده از کش یا نوار الاستیکی برای اتصال سیم به براکت وجود ندارد؛ بلکه براکت‌ها مکانیزمی برای باز و بسته‌شدن داشته و سیم درون آنها قفل می‌شود. به همین دلیل برخی دندانپزشکان معتقدند که با لغزش سیم‌ها درون براکت‌ها درد آن کمتر می‌شود.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.