زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
            آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و سایر کارکردهای مهم ذهنی است. این اختلالات مغزی منجر به از دست دادن مهارت های فکری و اجتماعی می شوند و به اندازه ای شدیدند که می توانند زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار دهند. در بیماری آلزایمر، تخریب و مرگ سلول های

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و سایر کارکردهای مهم ذهنی است. این اختلالات مغزی منجر به از دست دادن مهارت های فکری و اجتماعی می شوند و به اندازه ای شدیدند که می توانند زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار دهند. در بیماری آلزایمر، تخریب و مرگ سلول های مغزی و همچنین تخریب ارتباط بین آنها باعث کاهش دائم حافظه و عملکرد ذهنی می شود.

در مطالعه ای که اخیراً در مجله journal Science Advances  به چاپ رسیده، ارتباط بالقوه میان بیماری های لثه و آلزایمر کشف شده است.

به منظور بررسی این موضوع، محققان از آنالیز بافت مغز، مایع نخاعی و بزاق بیماران زنده و مرده مبتلا به آلزایمر استفاده نمودند و شواهدی از وجود باکتری پورفیروموناس ژنژیوالیس را ردیابی کردند. در واقع آنزیم سمی تولید شده توسط پی-ژنژیوالیس، در 96 درصد از 53 نمونه بافت مغزی بررسی شده در افراد مبتلا به آلزایمر، در بالاترین سطح خود دیده شد. این آنزیم قادر است از دهان به مغز منتقل شود و نورون های مغزی را نابود کند. این باکتری هم‌چنین باعث افزایش تولید بتا آمیلوئید می‌شود و جزئی از پلاک‌های آمیلوئیدی معمولاً با بروز بیماری آلزایمر مرتبط هستند.

با کسب اطلاعات مهم در این پژوهش، مکانیسم بیولوژیکی در تشریح اینکه چگونه باکتری های دخیل در بیماری های پریودنتال می توانند در پیشرفت بیماری آلزایمر نقش داشته باشند روشن شد.

اگرچه برای اثبات این ارتباط، به تحقیقات بسیار بیشتری نیاز است و هنوز نمی توان با قطعیت درباره آن سخن گفت. منتقدان معتقدند افراد مبتلا به آلزایمر با احتمال بیشتری به عفونت‌های مغزی دچار می شوند؛ از این رو ممکن است باکتری بیماری‌های لثه و پروتئین‌های سمی، خود بر اثر بیماری آلزایمر ایجاد شده باشد نه اینکه عامل بیماری آلزایمر باشند.  این احتمال هم وجود دارد که افراد مبتلا به آلزایمر، بهداشت دهان خود را کمتر رعایت ‌کنند و شاید همین فراموشی و شرایطی که دارند باعث شود که کمتر مراقب دهان و لثه‌شان باشند.

این تیم تحقیقاتی پس از انجام آزمایشاتی روی موش ها، اکنون داروی جدیدی ابداع کرده اند که ممکن است بتواند در درمان موارد انسانی استفاده شود و قرار است تا پایان امسال ابتدا به صورت بالینی روی افرادی که مبتلا به آلزایمر خفیف هستند، آزمایش شود.

در هر صورت، نتایج این تحقیق می تواند امیدی برای درمان و تعویق بیماری آلزایمر نوید دهد. از طرفی، یافته های اینچنینی اهمیت سلامت دهان و دندان به خصوص در افراد مسن و ارتباط این موضوع با سلامت سایر ارگان ها را یادآوری می کند.

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.