زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
احیا رزین کلیه واکنش های رزین ها واکنش های جذبی دوطرفه (برگشت پذیر) می باشد. همین خاصیت است که استفاده مکرر از یک بستر رزینی برای گرفتن یون های محلول در آب را فراهم می کند. به فرایند بازگرداندن رزین های اشباع از نمک های محلول در آب به حالت اولیه شان احیا اطلاق می

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

احیا رزین

کلیه واکنش های رزین ها واکنش های جذبی دوطرفه (برگشت پذیر) می باشد. همین خاصیت است که استفاده مکرر از یک بستر رزینی برای گرفتن یون های محلول در آب را فراهم می کند.

به فرایند بازگرداندن رزین های اشباع از نمک های محلول در آب به حالت اولیه شان احیا اطلاق می شود. در حین احیا به کمک یک محلول اسید یا باز رقیق نمک های جذب شده توسط رزین می دهد. مزیت رزین های کاتیونی ضعیف بازدهی احیا بالای آنها در مقایسه با رزین های کاتیونی قوی می باشد. در نتیجه سبب تولید کمتر پساب در احیاهای مکرر می گردد.

اصولا زمانی که جداسازی کلیه کاتیون های آب مطلوب است، بکارگیری توام رزین های کاتیونی ضعیف و قوی اقتصادی تر از بکارگیری کاتیونی قوی به تنهایی است.

 

انواع رزین های تبادل یونی به روش های ذیل احیا می شوند:

رزین های کاتیون قوی: با اسید قوی نظیر اسید سولفوریک، کلریدریک یا اسید نیتریک احیا می شود.

رزین های کاتیونی ضعیف: تقریبا با همه اسیدها احیا می شود.

رزین های آنیونی قوی: با باز قوی نظیر هیدروکسید سدیم احیا می شود.

رزین های آنیونی ضعیف: معمولا با آمونیاک احیا می شود.

 

زمان نیاز به احیا معمولا به فاکتورهای ذیل بستگی دارد:

1- نرخ و میزان کل جریان آب عبوری

2- میزان TDS آب خوراک سیستم و نوع نمک های موجود در آن

3- میزان ماده احیا کننده مصرفی و نحوه احیاهای قبلی

 

معمولا نحوه و روند احیا هر بستر تبادل یونی توسط سازندگان و طراحان به طور جداگانه ارایه می گردد.

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.