زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آیا لمینت دندان برای زنان باردار مجاز است؟ لمینت دندان جزء خدمات دندانپزشکی محبوب است که با هدف زیبایی و ترمیمی و اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود. معمولا لمینت دندان محدودیتی ندارد اما در مواردی مانند لمینت دندان در بارداری دندانپزشک انجام این کار را مجاز نمی‌داند. حساسیت دوره حاملگی بالاست و انجام برخی کارها

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آیا لمینت دندان برای زنان باردار مجاز است؟ لمینت دندان جزء خدمات دندانپزشکی محبوب است که با هدف زیبایی و ترمیمی و اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود. معمولا لمینت دندان محدودیتی ندارد اما در مواردی مانند لمینت دندان در بارداری دندانپزشک انجام این کار را مجاز نمی‌داند. حساسیت دوره حاملگی بالاست و انجام برخی کارها ممکن است عوارض جدی برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد. اگر برایتان سوال است که خانم‌های باردار هم می‌توانند این کار را انجام دهند یا به‌خاطر احتمال مشکلات بارداری باید تا بعد از زایمان برای لمینت دندان صبر کنند پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با ما باشید.

لمینت دندان برای زنان باردار

تقریبا هیچ دندانپزشک یا دکتر زنانی را پیدا نمی‌کنید که انجام لمینت دندان برای زنان حامله را توصیه کند. از نظر آنها خانم‌های باردار در این دوره صرفا مجاز به درمان‌های ضروری و اورژانسی دندانپزشکی هستند؛ یعنی خرابی یا پوسیدگی دندانی به‌حدی رسیده باشد که قسمت‌های زیادی از دهان و دندان درگیر شده یا احتمال سرایت عفونت به خون و بروز مشکلات بارداری بالا باشد. درغیراین صورت، بهتر است که هرگونه خدمات دندانپزشکی ازجمله لمینت دندان به بعد زایمان موکول شود.

حفظ بهداشت دهان و دندان و درمان دندان در دوران بارداری بسیار مهم است، به ویژه در دوران بارداری که مخاط دهان تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

آیا امکان لمینت در دوران بارداری وجود دارد؟

یکی از سوالات خانم‌ها این است که چند روز بعد از اقدام میشه فهمید بارداری؟ به‌محض شروع برای اقدام بارداری باید از برخی اقدامات دوری کنید. دوران بارداری دوره شیرین و درعین‌حال حساسی برای خانم‌هاست که محدودیت‌ها و مشکلات زیادی به‌همراه دارد از جمله بیماری‌های دهان و دندان که در صورت جدی‌بودن باید درمان شوند. اما روش‌های زیبایی دندانپزشکی مثل لمینت دندان در دوران بارداری ضرورت ندارد؛ چرا که حاملگی روی دهان و دندان تاثیر می‌گذارد. تورم و التهاب لثه، تحلیل مینای دندان، و کاهش کلسیم در بدن مادر از همین تغییراتی هستند که باعث شده دندانپزشکان انجام لمینت را به بعد از این دوران و زایمان موکول کنند. این نوع مشکلات در بارداری می‌تواند علت افتادن لمینت دندان باشد. در این صورت ممکن است ماندگاری لمینت دندان کم شود.

عوارض لمینت دندان برای زنان باردار

انجام لمینت دندان در خانم‌های حامله، عوارض و مشکلات بارداری را برای مادر و جنین به‌دنبال دارد. از عوارض لمینت دندان در زنان باردار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. تورم و التهاب لثه

تغییرات هورمونی در بدن خانم‌ها در حاملگی مشکلات و دردسرهای زیادی ایجاد می‌کند که علائم آن بیشتر از همه در دهان و دندان نمایان می‌شود. التهاب لثه در بارداری شایع بوده و در صورت لمینت تشدید شده و ممکن است باعث بیماری‌های جدی شود. لمینت دندان و پوسیدگی دندان با هم ارتباط دارند و این مشکل در بارداری تشدید می‌شود.

متن انگلیسی:
The rise in hormone levels during pregnancy causes the gums to swell, bleed, and trap food causing increased irritation to your gums.
ترجمه متن:
افزایش سطح هورمون در دوران بارداری باعث تورم لثه‌ها، خونریزی و به دام افتادن غذا شده که منجر به تحریک بیشتر لثه‌ها می‌شود.

americanpregnancy

دندانپزشکان انجام لمینت را به بعد از این دوران و زایمان موکول می‌کنند.

۲. کاهش کلسیم در بدن مادر

جنین از مواد مغذی بدن مادر به‌خصوص کلسیم تغذیه می‌کند که آن را از دندان و استخوان‌های مادر می‌گیرد. انجام لمنیت در دوران بارداری باعث کاهش کلسیم بدن مادر می‌شود. عوارض آن هم تحلیل‌رفتن دندان‌های مادر خواهد بود.

۳. تحلیل مینای دندان

علاوه‌بر مشکلات لثه‌ای، تحلیل مینای دندان هم در این دوران معمولا زیاد دیده می‌شود. برای انجام لمینت دندانپزشک باید بخشی از مینای دندان را بتراشد، این یعنی میزان آسیب‌دیدگی مینای دندان در دوران حاملگی بیشتر است.

آیا می‌توان در دوران بارداری لمینیت دندان گذاشت؟

همین حالا مشاوره بگیر!

 

لمینت در سه ماهه اول بارداری

انجام لمینت دندان در سه ماهه اول بارداری نه مورد تایید دندانپزشک است و نه دکتر زنان. چرا که بافت جنین در سه ماه نخست بارداری در حال تشکیل‌شدن است و استفاده از مواد شیمیایی باعث ایجاد مشکلات و حساسیت می‌شود. به‌علاوه اینکه علائم بارداری مثل حالت تهوع، بی‌اشتهایی و استفراغ در سه ماه اول فرایند درمان را سخت‌تر و طولانی‌تر می‌کند. سرگیجه و معده درد از علائم بارداری است که این مشکلات را افزایش می‌دهند. معمولا توصیه می‌شود که خانم‌ها در سه ماهه اول بارداری حداقل ۲ بار ویزیت دندانپزشکی داشته باشند.

لمینت دندان در سه ماهه دوم بارداری

سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای درمان‌های ترمیمی دندانپزشکی است که بهتر است طی ۲ جلسه انجام شود تا به مادر فشار نیاید. به‌خصوص که درازکشیدن به پشت در مدت طولانی برای خانم باردار مناسب نیست. از آنجایی که اعضای جنین تقریبا در این بازه شکل گرفتند بهترین زمان برای انجام درمان زیبایی دندانپزشکی است. بنابراین اگر قصد انجام لمینت در حاملگی را دارید بهتر است در سه ماهه دوم مراجعه کنید. همچنین باید از پزشک سوال کنید که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است تا از مشکلات بعدی آن آگاه باشید.

لمینت دندان در سه ماهه سوم بارداری

بیشترین میزان رشد جنین در سه ماهه سوم بارداری شکل می‌گیرد و انجام درمان‌های سخت و طولانی مثل لمینت دندان برای خانم‌های حامله به‌هیچ وجه توصیه نمی‌شود. درازکشیدن طولانی‌مدت به پشت به عروق خونرسان جفت فشار می‌آورد و احتمال ازبین‌رفتن جنین به‌خاطر کمبود خون افزایش پیدا می‌کند.

درازکشیدن طولانی‌مدت به پشت به عروق خونرسان جفت فشار می‌آورد و احتمال ازبین‌رفتن جنین به‌خاطر کمبود خون افزایش پیدا می‌کند.

لمینت در دوران شیردهی

مصرف داروهای ضددرد، بی‌حسی‌ها، آنتی‌بیوتیک و ضدالتهاب‌ها در دوران شیردهی عوارضی برای نوزاد ندارد. بنابراین، انجام لمینت در دوران شیردهی هیچ محدودیتی ندارد و مادران شیرده می‌توانند با خیال راحت برای انجام خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی مراجعه کنند. البته بهتر است قبل از هر اقدامی حتما با دکتر زنان مشورت کنید و دندانپزشک را در جریان شیردهی قرار دهید.

آیا بارداری مانع داشتن دندان‌های زیبا با لمینیت است؟

چرا نباید در بارداری دندان‌ها را لمینت کرد؟

علت مضر بودن این خدمات زیبایی برای خانم‌های حامله عبارتند از:

ردیف علل خودداری از لمینت در بارداری
۱ عکسبرداری با اشعه ایکس برای مادر باردار و جنین مضر است.
۲ خوابیدن به پشت برای مدت طولانی به عروق خون‌رسانی جفت فشار آورده و خطر مرگ جنین را به‌دنبال دارد.
علل خودداری از لمینت در دوران بارداری

برای لمینت دندان در بارداری باید با پزشک زنان مشورت کرد؟

برای انجام خدمات دندانپزشکی ترمیمی یا زیبایی مانند لمینت حتما باید با پزشک زنان مشورت کنید و با تجویز دکتر زنان و مشاوره با دندانپزشک متخصص برای درمان دندانپزشکی اقدام کنید.

در این مطلب درباره امکان انجام لمینت برای زنان باردار صحبت کردیم و اینکه آیا این خدمات دندانپزشکی زیبایی و لمینت دندان برای زنان حامله خطرناک است یا خیر. لمنیت دندان در حاملگی به‌خودی‌خود کار خطرناکی نیست اما از آنجایی که صرفا یک عمل زیبایی بوده و ضرورتی ندارد توصیه می‌شود که آن را به بعد از حاملگی موکول کنید.

اشعه ایکس عکسبرداری از دهان و دندان، تشدید تورم و التهاب لثه، تحلیل مینای دندان و کاهش کلسیم بدن مادر از جمله عوارض احتمالی انجام لمینت دندان برای زنان حامله هستند. به‌علاوه اینکه، به پشت خوابیدن طولانی‌مدت در حاملگی برای جنین خطرناک است و احتمال ازبین‌رفتن جنین وجود دارد. بهتر است برای انجام خدمات دندانپزشکی و لمینت دندان در بارداری حتما با دکتر زنان مشورت کنید و به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.