زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید، احتمالا انواع برندها را جستجو کرده و نام ایمپلنت اشترومن سوئیس را شنیده‌اید. این برند جز بهترین برندهای ایمپلنت است که بسیاری از دندانپزشکان از آن استفاده می‌کنند.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید، احتمالا انواع برندها را جستجو کرده و نام ایمپلنت اشترومن سوئیس را شنیده‌اید. این برند جز بهترین برندهای ایمپلنت است که بسیاری از دندانپزشکان از آن استفاده می‌کنند. اگر دندانپزشک شما این برند سوئیسی را پیشنهاد کرده یا از میان انواع ایمپلنت می‌خواهید برند اشترومن را انتخاب کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که این ایمپلنت چه مزایایی دارد؟ چرا بسیاری از دندانپزشکان آن را پیشنهاد می‌دهند؟ قیمت آن به چه صورت است؟ آیا جز برندهای top level است یا می‌توان برند بهتری انتخاب کرد؟

ایمپلنت اشترومن سوئیس چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر می‌خواهید فضای خالی بین دندان‌های خود را با کاشت دندان پر کنید، باید برندهای مختلف ایمپلنت را بررسی کنید. انواع برندهای ایرانی، کره‌ای، سوئیسی، آلمانی و آمریکایی در ایران موجود است. برخی برندها ارزان‌تر هستند و برخی دیگر به دلیل کیفیت بالا و طول عمر زیاد قیمت بیشتری دارند.

یکی از محبوب‌ترین ایمپلنت‌ها بین دندانپزشکان ایمپلنت اشترومن است. در بیش از ۱۰۰ کشور جهان از این برند برای کاشت دندان استفاده می‌شود. برند اشترومن با دانشگاه‌ها، کارشناسان و جوامع علمی پیشرفته همکاری می‌کند تا باکیفیت‌ترین ایمپلنت‌ها را تولید کند.

تاریخچه ایمپلنت اشترومن سوئیس

شرکت اشترومن در سال ۱۹۵۴ در سوئیس تاسیس شد. این شرکت ایمپلنت‌های دندان و تجهیزات جانبی آن مانند اباتمنت را تولید می‌کند. تجهیزات تولید شده توسط اشترومن کیفیت بالایی داشته، در طولانی‌مدت دوام دارند و مطالعات بالینی دقیقی برای طراحی آنها انجام می‌شود. به همین دلیل ایمپلنت اشترومن سوئیس یکی از معروف‌ترین ایمپلنت‌ها در سراسر دنیا است.

اشترومن یک تیم بین‌المللی قوی و اختصاصی از ایمپلنتولوژیست‌ها (ITI) دارد. آنها دندان‌پزشکان در کشورهای مختلف را آموزش داده و پیشرفت‌ها و تکنیک‌های جدید در صنعت ایمپلنت را اطلاع‌رسانی می‌کنند.

جنس ایمپلنت اشترومن سوئیس چیست؟

ایمپلنت اشترومن از جنس تیتانیوم است. پایه تیتانیومی داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و شبیه به ریشه دندان طبیعی عمل می‌کند. علت استفاده از تیتانیوم این است که بدن با این فلز سازگار است. در نتیجه لثه و استخوان فک ایمپلنت را پس نزده و سریعا بهبود پیدا می‌کنند. تیتانیوم سریعا با بافت استخوان فک پیوند خورده و خطری شخص را تهدید نمی‌کند.

تیتانیوم به‌خوبی با بافت بدن پیوند می‌خورد و زیست‌سازگارترین فلز محسوب می‌شود. از این فلز حتی برای ساخت قطعاتی مانند لگن مصنوعی یا کاسه زانو استفاده می‌شود. تیتانیوم در صورت مخلوط شدن با مایعات بدن دچار خوردگی نمی‌شود و به همین دلیل عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند.

جنس تیتانیوم در ایمپلنت اشترومن باعث سازگاری بیشتر با بدن شده و احتمال بروز عوارض را به حداقل می‌رساند. تیتانیوم در تماس با مایعات بدن دچار خوردگی نمی‌شود.

انواع ایمپلنت اشترومن سوئیس

اشترومن چندین نوع ایمپلنت را طراحی کرده است. هرکدام از انواع ایمپلنت استحکام متفاوتی داشته و برای ناحیه خاصی مناسب هستند. انواع ایمپلنت اشترومن شامل موارد زیر می‌شود:

۱. ایمپلنت اشترومن تیتانیومی

در نوع تیتانیومی تنها از فلز تیتانیوم استفاده شده است. این نوع ایمپلنت نسبت به انواع دیگر استحکام کمتری دارد. در انواع دیگر ایمپلنت اشترومن به دلیل استفاده از آلیاژ زیرکونیوم و تیتانیوم استحکام بیشتر است. اگر به دنبال ایمپلنت سوئیسی با قیمت مناسب هستید، این مدل ایمپلنت اشترومن می‌تواند گزینه خوبی باشد.

۲. ایمپلنت اشترومن اکتیو

این نوع ایمپلنت در مایع قرار داشته و سطحی آب‌دوست دارد. مایع به فعال ماندن سطح ایمپلنت کمک کرده و باعث کاهش دوره بهبودی می‌شود. در دیگر ایمپلنت‌ها شما باید چندین ماه صبر کنید تا استخوان فک بهبود پیدا کرده و پایه ایمپلنت به‌خوبی با استخوان پیوند بخورد. سپس روکش روی آن قرار می‌گیرد. اما با استفاده از ایمپلنت اکتیو این مدت‌زمان کاهش پیدا کرده و می‌توان بعد از ۲ هفته قالب‌گیری را انجام داد.

۳. ایمپلنت اشترومن روکسالید

جنس این نوع ایمپلنت آلیاژ فلزی است. از ۱۵٪ زیرکونیوم و ۸۵٪ تیتانیوم ساخته شده است. این آلیاژ نسبت به تیتانیوم خالص استحکام بیشتری دارد. زیست سازگاری و پیوند با استخوان در این آلیاژ مشابه تیتانیوم خالص است و عوارضی ایجاد نمی‌کند. ایمپلنت روکسالید نسبت به انواع دیگر اندازه کوچک‌تری دارد. به همین دلیل احتمال پس زدن آن کمتر می‌شود. وقتی پایه ایمپلنت کوچک باشد، زمان بازسازی و بهبود استخوان هم کاهش پیدا می‌کند.

ایمپلنت‌ها انواع مختلفی داشته و هرکدام مزایا و معایبی دارند. بهتر است برای انتخاب بهترین ایمپلنت دندان با دندان پزشک مشورت کنید.

چگونگی کاشت دندان با ایمپلنت اشترومن

قبل از انجام ایمپلنت باید سی‌تی‌اسکن انجام شود. در تصویربرداری وضعیت استخوان فک بررسی شده و استحکام و قدرت استخوان فک مشخص می‌شود. اگر استخوان استحکام کافی برای قرارگیری ایمپلنت را نداشته باشد، قبل از کاشت، پیوند استخوان انجام می‌شود. گاهی هم در عکس‌برداری مشخص می‌شود که نیاز به خارج‌کردن بخشی از دندان باقی‌مانده دارید.

پس از طی‌کردن این مراحل کاشت دندان با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. قراردادن پایه تیتانیومی در استخوان فک باعث درد و تورم برای چند روز متوالی می‌شود. پس از آن یک دوره دو تا شش‌ماهه باید بگذرد. در این مدت ایمپلنت به‌خوبی با استخوان پیوند خورده و بهبود پیدا می‌کند. سپس اباتمنت روی پایه تیتانیومی قرار می‌گیرد. گاهی ممکن است دندانپزشک در این بازه زمانی از بریج موقت استفاده کند.

طبق آماری که از سراسر دنیا به دست آمده است، ۹۵٪ افراد بعد از ده سال استفاده از ایمپلنت اشترومن سوئیس هنوز از آن راضی هستند.

به نقل از drmosslehi در رابطه با استقبال از ایمپلنت اشترومن:

از طریق مهندسی دقیق سوئیس و برتری بالینی، سیستم ایمپلنت دندان اشترومن اعتماد جهانی را به خود جلب کرده است. پزشکان در بیش از ۷۰ کشور بیش از ۱۴ میلیون ایمپلنت اشترومن سوئیس را خریداری کرده‌اند.

قیمت ایمپلنت اشترومن سوئیس

قیمت خدمات دندانپزشکی به‌خصوص کاشت دندان بالا است. در بسیاری از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی ایمپلنت‌های سوئیسی استفاده شده و دندانپزشک آنها را توصیه می‌کند. در میان انواع مختلف برندهای سوئیسی برند اشترومن محبوبیت ویژه‌ای دارد. قیمت ایمپلنت دندان به طور کل بالا است. هزینه برند اشترومن نیز به صورت جدول زیر است.

نوع ایمپلنت اشترومن میانگین قیمت به تومان طول عمر
ایمپلنت اشترومن نئودنت ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۵ سال
ایمپلنت اشترومن نئودنت اکو ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۰ سال
ایمپلنت اشترومن iti تیتانیومی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ مادام‌العمر
ایمپلنت اشترومن iti تیتانیومی اکتیو ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ مادام‌العمر
ایمپلنت اشترومن iti روکسالید ۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲۲/۰۰۰/۰۰۰ مادام‌العمر
ایمپلنت اشترومن iti روکسالید اکتیو ۱۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲۴/۰۰۰/۰۰۰ مادام‌العمر
قیمت ایمپلنت اشترومن سوئیس

قیمت‌های ذکرشده مربوط به یک واحد دندان همراه با روکش PFM است. اگر می‌خواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، به هزینه هر واحد دندان حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اضافه می‌شود.

ایمپلنت اشترومن سوئیس جز برندهای محبوب بوده و قیمت آن برای هر واحد دندان از ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است.

مزایای ایمپلنت اشترومن سوئیس

ایمپلنت اشترومن مزایای زیادی داشته و به همین دلیل بسیاری از دندانپزشکان آن را پیشنهاد می‌دهند. برخی از مهم‌ترین مزایای آن عبارتند از:

  • رضایت بالا: حداقل ۹۵% افرادی که از این نوع ایمپلنت استفاده کرده‌اند، پس از ده سال هنوز از آن راضی هستند.
  • تسریع روند درمان: انواع اکتیو و روکسالید به‌سرعت با استخوان فک پیوند خورده و بهبود پیدا می‌کنند.
  • زیبایی بیشتر: روکش ایمپلنت‌های اشترومن بسیار طبیعی بوده و با دندان‌های طبیعی همسان دیده می‌شود.

برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت مشاوره بگیر!

نتیجه گیری

ایمپلنت اشترومن سوئیس یکی از بهترین برندهای ایمپلنت است که در ایران استفاده می‌شود. ایمپلنت دندان روش خوبی برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. بسیاری از دندانپزشکان در سراسر دنیا ایمپلنت‌های سوئیسی را توصیه می‌کنند. جنس پایه این ایمپلنت تیتانیوم بوده که سازگاری خوبی با بدن داشته و عوارضی ایجاد نمی‌کند. ایمپلنت اشترومن انواع مختلفی داشته که برخی ۱۵ تا ۲۰ سال عمر کرده و برخی مادام‌العمر هستند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.