زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
لمینت یکی از روش‌ها و خدمات دندانپزشکی برای رفع زردی و لک دندان‌ها به‌خصوص افراد سیگاری است. معمولا لمینت دندان برای افراد سیگاری با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه است و ماندگاری کمتری نسبت به لمینت سرامیکی در افراد غیرسیگاری دارد. به‌علاوه اینکه پروسه درمان هم برای افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند طولانی‌تر خواهد بود، چراکه

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

لمینت یکی از روش‌ها و خدمات دندانپزشکی برای رفع زردی و لک دندان‌ها به‌خصوص افراد سیگاری است. معمولا لمینت دندان برای افراد سیگاری با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه است و ماندگاری کمتری نسبت به لمینت سرامیکی در افراد غیرسیگاری دارد. به‌علاوه اینکه پروسه درمان هم برای افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند طولانی‌تر خواهد بود، چراکه معمولا پوسیدگی و آسیب‌دیدگی دندانی در این افراد بیشتر است. در این مطلب به لمینت دندان برای افراد سیگاری می‌پردازیم.

لمینت دندان برای افراد سیگاری

لمینت دندان برای افراد سیگاری غیرممکن نیست اما بیشتر از حالت معمول طول می‌کشد، چراکه در اکثر موارد افراد سیگاری دچار پوسیدگی بیشتری هستند. برای همین باید قبل از نصب لمینت دندان، ابتدا پوسیدگی‌ها و آسیب‌های دندانی درمان شوند. این یعنی هزینه درمان و نصب لمینت برای این دسته افراد هم بالاتر می‌رود.

به‌علاوه اینکه ماندگاری و طول عمر لمینت دندان در افراد سیگاری کمتر است، چراکه سیگار باعث زردی و لک‌شدن لمینت‌ها می‌شود. افراد سیگاری می‌توانند از گزینه لمینت متحرک هم کمک بگیرند. لمینت متحرک یا اسنپ اسمایل نوعی کامپوزیت متحرک با قیمت مناسب و فوری است که می‌تواند مشکل افراد سیگاری را برطرف کند. البته برای نصب لمینت متحرک هم حتما باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

لمینت دندان برای افراد سیگاری غیرممکن نیست اما بیشتر از حالت معمول طول می‌کشد.

آیا امکان لمینت دندان برای افراد سیگاری وجود دارد؟

افراد سیگاری هم می‌توانند از این خدمات دندانپزشکی استفاده کنند اما بهتر است به‌جای لمینت کامپوزیتی از لمینت سرامیکی استفاده کنند، چرا که این نوع پوشش‌های سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی مقاومت بیشتری در مقابل رنگ‌پذیری دارند.

کدام نوع لمینت برای افراد سیگاری مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ افراد سیگاری می‌توانند از انواع لمینت برای زیبایی دندان‌ها استفاده کنند. نوع لمینت مناسب برای افراد سیگاری، لمینت سرامیکی است که مقاومت بالاتری دارد و دیرتر زرد می‌شود.

با وجود آنکه لمینت سرامیکی لکه نمی‌گیرد، ممکن است چسبی که آنها را روی دندان نگه داشته است تغییر رنگ دهد. این مسئله درصورتی‌که به سیگار کشیدن بعد از لمینت ادامه دهید، منجر به خطوط تیره‌رنگ در اطراف پوسته‌های لمینت می‌شود.

علت ممنوع شدن سیگار بعد از لمینت

عوامل و علل مختلفی برای ممنوعیت سیگار بعد از لمینت مطرح می‌شوند که در ادامه هر یک از آنها را توضیح می‌دهیم. در این افراد عوارض لمینت دندان افزایش پیدا می‌کند.

۱. تغییر رنگ لمینت دندان

مهم‌ترین علت ممنوع شدن سیگار بعد از لمینت، وجود رنگدانه‌های قهوه‌ای برگ تنباکو در سیگار است که باعث زردی و تیرگی پوشش دندان می‌شود. نیکوتین سیگار و رنگدانه‌های مشروبات الکلی و شراب قرمز هم در زردشدن لمینت دندان بی‌تاثیر نیستند.

۲. احتمال پوسیدن دندان

پوسیدگی دندان بعد از لمینت یکی از خطراتی است که همیشه بعد از لمینت‌کردن باید درنظر بگیرید. پوسیدگی دندان و لمینت دندان با هم ارتباط دارند. در صورت پوسیدگی باید لمینت را خارج کنید و دندان‌های خراب را درمان کنید. برداشتن روکش و نصب دوباره آن هم فرایند پردردسری است که زمان‌بر و هزینه‌بر است. مصرف سیگار بعد از لمینت دندان باعث تجمع جرم و پلاک روی دندان شده و باکتری‌ها راحت‌تر رشد می‌کنند. درنتیجه احتمال پوسیدگی دندان بیشتر می‌شود.

۳. تحلیل لثه

سیگار کشیدن باعث تحلیل لثه می‌شود و لثه آسیب‌دیده نمی‌تواند لمینت‌ها را درست نگه دارد و فرد دچار بیماری‌های لثه می‌شود. تحلیل لثه از دلایل افتادن لمینت دندان است.

۴. عفونت

استعمال سیگار بعد از لمینت ریسک عفونت را بالا می‌برد. پلاک و جرمی که به‌خاطر مصرف سیگار در اطراف دندان ایجاد می‌شود محیط مناسبی برای رشد میکروب و عفونت خواهد بود. اگر عفونت زیر لمینت زیاد شود و درمان انجام نگیرد، عفونت وارد خون شده و عوارض جدی به‌دنبال خواهد داشت.

چطور به بهترین شکل از لمینیت خود نگهداری کنیم؟مشاوره بگیرید!

 

تاثیر سیگار روی لمینت چگونه است؟

دود سیگار رسوب تیره‌ رنگی ایجاد می‌کند که روی کامپوزیت، لمینت یا مینای دندان می‌نشیند و باعث تغییر رنگ و زردی آن‌ها می‌شود. نیکوتینی که در سیگار هست به‌صورت بالقوه بی‌رنگ است، اما وقتی در معرض هوا قرار بگیرد زرد می‌شود. نتیجه این تغییر هم زردی لمینت دندان خواهد بود.

تاثیر قلیان روی لمینت چگونه است؟

قلیان هم مانند سیگار دخانیاتی است که تاثیر منفی روی لمینت و کامپوزیت می‌گذارد. اگر لمینت کرده‌اید مصرف قلیان باعث زردی و تغییر رنگ لمینت دندانتان می‌شود.

روش انجام لمینت دندان برای افراد سیگاری

برای افراد سیگاری لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ اجرای لمینت برای افراد سیگاری محدودیتی در اجرای این خدمات دندانپزشکی دارد که نسبت‌به افراد عادی بیشتر طول می‌کشد. در افراد سیگاری برای انجام لمینت دندان ابتدا باید تمام آسیب‌ها و پوسیدگی‌های دندان ناشی از مصرف سیگار برطرف و درمان شوند تا دندان و فک برای نصب لمینت آماده باشند. این یعنی پروسه درمان طولانی‌تر و هزینه بالاتر.

نوع لمینت مناسب برای افراد سیگاری، لمینت سرامیکی است که مقاومت بالاتری دارد و دیرتر زرد می‌شود.

روش کاهش تاثیر سیگار روی لمینت دندان

اولین توصیه این است که سیگار و قلیان را بعد از نصب لمینت دندان کنار بگذارید. اما اگر همچنان اصرار بر مصرف دخانیات دارید می‌توانید از روش‌های مختلفی برای کاهش تاثیر سیگار روی لمینت دندان می‌توان استفاده کرد تا نکات مراقبت بعد از لمینت دندان رعایت شود.

۱. انتخاب خمیر دندان مناسب

بهترین نوع خمیردندان برای لمینت و کامپوزیت دندان، خمیردندان‌های ژله‌ای است که مواد سفیدکننده یا ساینده ندارند.

۲. مسواک مناسب

یکی از روش‌های کاهش تاثیر سیگار روی لمینت خرید بهترین نوع مسواک است. مسواک شما باید نرم باشد تا فشاری به دندان‌ها نرسد و درعین حال لک و زردی ناشی از مصرف سیگار و قلیان روی دندان‌ها را برطرف کند. مسواک و خمیردندان مناسب تاثیر به‌سزایی در کاهش تاثیر سیگار روی لمینت دندان دارد.

می‌خوای سیگار رو ترک کنی؟ همین حالا کلیک کن!

۳. استفاده از نایت گارد

اگر امکان ترک سیگار بعد از نصب لمینت ندارید بهترین گزینه نایت گارد است. نوعی پوشش ژله‌ای که روی دندان می‌گذارید و از زردشدن دندان‌ها به‌خاطر سیگار و قلیان جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد نیکوتین روی مینای دندان تاثیر داشته باشد. البته یادتان بماند که نایت گارد محافظت صددرصدی ندارد و فقط روند خراب شدن لمینت کامپوزیتی یا سرامیکی را به تاخیر می‌اندازد.

اگر امکان ترک سیگار بعد از نصب لمینت ندارید بهترین گزینه نایت گارد است. نوعی پوشش ژله‌ای که روی دندان می‌گذارید و از زردشدن دندان‌ها به‌خاطر سیگار و قلیان جلوگیری می‌کند.

عوارض و خطرات لمینت برای افراد سیگاری

لمینت برای برطرف‌کردن عیوب ظاهری دندانی و رفع زردی و تیرگی ناشی از مصرف سیگار تجویز می‌شود. اما ادامه مصرف سیگار بعد از نصب لمینت عوارض و خطراتی برای افراد سیگاری دارد. در افراد سیگاری ممکن است ماندگاری لمینت دندان کمتر شود.

لمینت برای برطرف‌کردن عیوب ظاهری دندانی و رفع زردی و تیرگی ناشی از مصرف سیگار تجویز می‌شود.

سیگار و قلیان عامل منفی و مخربی برای درمان‌های زیبایی هستند و خدمات دندانپزشکی هم از قاعده این اثرگذاری منفی مستنثی نیست. به‌خصوص لمینت دندان به‌شدت تحت تاثیر مصرف سیگار قرار می‌گیرد. افراد سیگاری نسبت به افراد عادی برای استفاده از این خدمات دندانپزشکی با مشکلات بیشتری مواجهند، چراکه احتمالا آسیب‌های دندانی و پوسیدگی‌های بیشتری دارند.

برای نصب لمینت دندان در افراد سیگاری ابتدا باید تمام این پوسیدگی‌ها و بیماری‌های دندانی برطرف شود تا نوبت به نصب روکش شود. این یعنی هزینه و زمان درمان در افراد سیگاری تقریبا دوبرابر افراد عادی خواهد بود. ادامه‌دادن مصرف سیگار بعد از نصب لمینت هم باعث کوتاه‌تر شدن عمر لمینت‌ها شده و احتمال بیماری‌های دهان و دندان، پوسیدگی و عفونت لثه‌ها را بیشتر می‌کند.

اگر همچنان اصرار به سیگار کشیدن دارید بهتر است به‌جای لمینت کامپوزیتی از لمینت سرامیکی استفاده کنید چرا که مقاومت بالاتری در مقابل زردی و تیرگی دارند. نکته مهم برای استفاده از این خدمات پزشکی مراجعه به دندانپزشک متخصص است، تا تمام شرایط شما به عنوان فرد سیگاری که قصد نصب لمینت دارید را درنظر بگیرد.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.