زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
در برخی موارد محصولات شیمیایی خریداری شده نیاز به اعتبار سنجی دارند، این اعتبار سنجی خصوصا در مورد مواد به کار رفته در صنایع غذایی و آزمایشگاه ها اهمیت ویژه ای دارند. لازم به ذکر است با خرید مواد شیمیایی از مبتکران شیمی می توانید با خیال راحت از محصول مورد نظر استفاده کنید، زیرا

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

شناسایی کیفی نیتریت سدیم

نیتریت سدیم را در ظروف محکم و در محدوده دمایی 30-15 درجه سانتی گراد (بهترین دما 25 درجه سانتی گراد است) نگهداری کنید.

برای شناسایی کیفی نیتریت سدیم می توان به طریق زیر عمل کرد:

رنگ

1 گرم از نیتریت سدیم را در 20 میلی لیتر آب حل کنید. محلول حاصل باید بی رنگ و کاملا شفاف باشد.

مواد فرار

این نمک را به مدت 5 ساعت در دمای 100 درجه سانتی گراد قرار دهید. نباید بیش از % 3 از وزن خود را از دست بدهد.

این افزودنی غذایی را به مدت 4 ساعت با سیلیکاژل خشک کنید، نباید بیش از % 25/0 از وزن خود را از دست بدهد.

مقدار سرب

مقدار سرب در این محصول نباید بیش از 20 میکروگرم در کیلوگرم باشد.

فلزات سنگین

1 گرم از سدیم نیتریت را در اسید هیدروکلریک 3 نرمال حل کنید و در یک حمام آب تبخیر کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که بوی اسید هیدروکلریک دیگر احساس نشود. باقیمانده را در 23 میلی لیتر آب حل کرده و 2 میلی لیتر اسید استیک 1 نرمال به آن اضافه کنید. مقدار فلزات سنگین در این حالت نباید بیش از 20 میکروگرم در کیلوگرم (یعنی % 002/0) باشد.

سولفات ها

1 گرم از نیتریت سدیم را در 100 میلی لیتر آب حل کنید. 10 میلی لیتر از این محلول را برداشته و 1 میلی لیتر اسید هیدروکلریک به آن اضافه کنید. اجازه دهید تا در حمام آب تبخیر شود. باقیمانده آن را در 1 میلی لیتر اسید هیدروکلریک رقیق شده حل کنید و 20 میلی لیتر آب بیفزایید. مقدار سولفات نباید بیش از % 24/0 شود.

مقدار آرسنیک

5/0 گرم از نیتریت سدیم را در 5 میلی لیتر آب حل کنید و 2 میلی لیتر اسید هیدروکلریک اضافه کنید و اجازه دهید تا در یک حمام آب تبخیر شود. باقیمانده را در 5 میلی لیتر آب حل کنید. مقدار آرسنیک نباید بیش از 4 میکروگرم در هر گرم شود.

اطمینان از درصد خلوص

برای اطمینان از درصد خلوص این محصول، 1 گرم از نیتریت سدیم خشک شده را در 100 میلی لیتر آب حل کنید و این محلول را محلول A بنامید. از طرفی 40 میلی لیتر از پتاسیم پرمنگنات mol/l 1/0 را در یک ارلن مایر بریزید و 100 میلی لیتر آب و 5 میلی لیتر اسید سولفوریک به آن اضافه کنید. اکنون 10 میلی لیتر از محلول A را به این ارلن مایر اضافه کنید. دقت شود که هنگام افزودن نوک پی پت را زیر سطح مایع نگهدارید. 5 دقیقه به آن زمان بدهید و 25 میلی لیتر اسید اگزالیک mol/l 05/0 اضافه کرده و تا دمای 80 درجه سانتی گراد گرم کنید. سپس با پتاسیم پرمنگنات mol/l 02/0 تیتر کنید. هر 1 میلی لیتر از پتاسیم پرمنگنات mol/l 02/0 معادل با 4498/3 میلی گرم از نیتریت سدیم خواهد بود.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.