زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اسید استیک 99.5 درصد مایعی بی رنگ و شفاف و دارای بوی بسیار تند و دارای انحلال پذیری در تمام مقادیر آب و الکل است. و حاوی حداقل 99.5 درصد HC2H3O2  است. وزن مخصوص آن 1.048 در دمای 25 درجه سانتیگراد است. تست خالص بودن: ماده غیرفرار با تبخیر 10 سی سی از استیک اسید

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اسید استیک 99.5 درصد

مایعی بی رنگ و شفاف و دارای بوی بسیار تند و دارای انحلال پذیری در تمام مقادیر آب و الکل است. و حاوی حداقل 99.5 درصد HC2H3O2  است. وزن مخصوص آن 1.048 در دمای 25 درجه سانتیگراد است.

تست خالص بودن:

ماده غیرفرار

با تبخیر 10 سی سی از استیک اسید نباید مقادیر قابل وزنی از آن باقی بماند.

هیدرو کلریک اسید:

5 سی سی از استیک اسید را با 50 سی سی آب مخلوط می کنیم . به محلول ساخته شده مقداری نقره نیترات و سپس 5 سی سی نیتریک اسید می افزاییم. در صورتی که اسید استیک مورد استفاده خالص باشد، محلول نباید کدر شود.

سولفوریک اسید:

محلولی حاوی 10 سی سی اسید استیک و 150 سی سی آب را حرارت می دهیم تا به جوش بیاید. سپس محلول باریم کلراید را به آن اضافه می کنیم و مخلوط حاصله را به مدت 12 ساعت در جایی ساکن می گذاریم. بعد از سپری شدن زمان فوق در انتهای ظرف نباید شاهد به وجود آمدن رسوب باریم سولفات باشیم.

فورمیک و سولفوروس اسید:

2 سی سی از اسید استیک را با 8 الی 10 سی سی محلول آمونیاک اشباع می کنیم و به آن مقدار اندکی نیترات نقره می افزاییم. سپس محلول را می جوشانیم. در صورتی که ماده خالص باشد بعد از سپری شدن 2 دقیقه از زمان جوشش نباید محلول سیاه و تیره رنگ شود.

 

استیک اسید 96 درصد

مایع بی رنگ و شفاف  همراه با بوی تند دارای وزن مخصوص 1.064 و نقطه جوش 118 درجه سلسیوس است و حاوی حداقل 96 درصد HC2H3O2  است.

تست خالص بودن:

در آغاز آزمایش 0.3 سی سی از محلول یک دهم نرمال(دسی نرمال) پرمنگات پتاسیم را با 5 سی سی اسید استیک و 15 میلی لیتر آب مخلوط می نماییم. به محلول فوق 15 دقیقه زمان می دهیم . بعد از سپری شدن زمان فوق نباید محلول قرمز به وجود آمده ناپدید شود.

اسید استیک 90 درصد

ماده بی رنگ دارای وزن مخصوص 1.071 می باشد و حاوی حداقل 90 درصد HC2H3O2  است.

تست خالص بودن:

تمام مراحل مانند استیک اسید 96 درصد انجام می شود.

اسید استیک 36 درصد

مایعی بی رنگ و شفاف است و دارای وزن مخصوص 1.048 و شامل حداقل 36 درصد HC2H3O2   است.

تست خالص بودن:

تمام مراحل آزمایش مانند اسید 96 درصد انجام می شود . فقط به جای 10 سی سی اسید 96 درصد، از 25 سی سی اسید 36 درصد استفاده شود.

اسید استیک رقیق شده 30 درصد

مایع بی رنگ که دارای وزن مخصوص 1.041 می باشد.مایع دارای تقریبا 30 درصد HC2H3O2 می باشد.

تست خالص بودن:

تمام مراحل آزمایش مانند اسید 96 درصد انجام می شود فقط به جای 10 سی سی اسید 96 درصد از 25 سی سی اسید 36 درصد استفاده شود.

شرکت زلال طب شیمی  تولید کننده لوازم مصرفی دندان پزشکی و آب دیونیزه و سایر ملزمات پزشکی 

منبع:

Merck, Emanuel. Chemical reagents, their purity and tests. Van Nostrand, 1914

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.