زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آب دیونیزه که آب DI نیز نامیده می‌شود، آب تصفیه‌شده با محتوای یون کم‌عمق می‌باشد. این بدان معنا است که این آب حاوی مواد معدنی مانند یون‌های سدیم یا پتاسیم به شکل نمک نمی‌باشد. بنابراین آن را می‌توان برای کاربردهای متعدد در صنایعی مانند تحقیقات بیولوژیکی و فرآوری مواد غذایی استفاده کرد. زیرا استفاده از

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آب دیونیزه که آب DI نیز نامیده می‌شود، آب تصفیه‌شده با محتوای یون کم‌عمق می‌باشد. این بدان معنا است که این آب حاوی مواد معدنی مانند یون‌های سدیم یا پتاسیم به شکل نمک نمی‌باشد. بنابراین آن را می‌توان برای کاربردهای متعدد در صنایعی مانند تحقیقات بیولوژیکی و فرآوری مواد غذایی استفاده کرد. زیرا استفاده از آن با ابزار حساس و ترکیبات شیمیایی، بی‌خطر می‌باشد.

آب دی یونیزه یا آب یون زدایی شده یا آب یون‌زدوده: آبی است که تقریباً تمام یون‌های معدنی آن حذف شده‌است، مانند کاتیون‌هایی از قبیل سدیم، کلسیم، آهن و مس و آنیون‌هایی مانند کلرید و سولفات. ویکی‌پدیا

آب دیونیزه چیست؟

آب دیونیزه شکلی از آب خالص و تمیز است که از طریق فرآیند تبادل یونی اتم‌ها، یون‌ها و مولکول‌ها موجود در آب‌لوله‌کشی را حذف و آن را تصفیه می‌کند. در واقع طی فرآیند دیونیزاسیون، ذرات محلول مانند نمک (کلرید سدیم)، مواد معدنی، دی‌اکسید کربن، آلاینده‌های آلی و سایر ناخالصی‌ها از آب حذف می‌شوند. دیونیزاسیون یک فرآیند تصفیه است که هم در کاربردهای صنعتی و هم در تولید آب آشامیدنی برای مصارف انسانی و صنعتی استفاده می‌گردد. گاهی اوقات محصول نهایی به‌عنوان آب غیر معدنی یا آب DM نیز شناخته می‌شود که نشان‌دهنده عدم وجود مواد معدنی است.

بسیاری از افراد آب دیونیزه را با آب مقطر اشتباه می‌گیرند، اما این دو نوع آب کاملاً متفاوت هستند.آب مقطر، آب تمیزی است که با جوشاندن تصفیه می‌شود. در فرآیند تولید آب مقطر، جوشاندن تا زمانی ادامه دارد که اجزاء محلول در آب تبدیل به بخار شوند. درحالی که فرآیند دیوانیزسیون با عبور آب منبع از یک سیستم تبادل کاتیونی یا آنیونی تکمیل می‌گردد که تمام یون‌ها را حذف می‌کند. بنابراین تفاوت اصلی این دو نوع آب در خلوص آن‌ها است. آب دیونیزه خالص‌ترین شکل آب موجود می‌باشد و در برخی موارد می‌توان آن را نوعی آب مصنوعی در نظر گرفت. با این حال، آب مقطر حاوی هیچ ناخالصی نیست و بنابراین آلودگی کمتری نسبت به این آب دارد.

از آنجا که این آب فاقد یون است، بنابراین باید غلظت خنثی وPH 7 داشته باشد. با این حال، همیشه این‌طور نیست، زیرا آب همیشه با CO2 اتمسفر در تماس است تا اسید کربنیک ضعیفی تشکیل دهد و pH را به 5.5 کاهش دهد. مهم است که توجه داشته باشید که pH تنها پس از قرار گرفتن آب در معرض CO2 اتمسفر کاهش می‌یابد. بنابراین، PH اولیه باید pH خنثی 7 باشد. در صورتی که ph آب دیونیزه قبل از قرار گرفتن در معرض CO2 اتمسفر کمتر از 7 باشد، ممکن است ابزار اندازه‌گیری معیوب باشد.

کاربردهای آب دیونیزه

این نوع آب کاربردهای صنعتی و مسکونی زیادی دارد که آن را برای بسیاری از افراد ضروری می‌کند. فهرست زیر شامل کاربردهای اولیه آن است.

آزمایشگاه‌ها

یکی از کاربردهای اولیه آب دیونیزه به‌عنوان معرف در آزمایشگاه‌ها است. این امر به حذف ناخالصی‌های حاصل از شیر یا آب‌های بسته‌بندی‌شده در آزمایشگاه‌ها برای واکنش‌های شیمیایی در آزمایش‌های آزمایشگاهی کمک می‌کند. دییونیزاسیون، یون‌ها و سایر ذرات ناخواسته را حذف می‌نماید که باعث کاهش واکنش‌های شیمیایی بین جامدات محلول می‌شود. این امر باعث می‌گردد محلول، خالص‌تر شود و مواد کمتری باقی‌بماند. تکنسین‌های آزمایشگاهی می‌توانند با استفاده از این آب محصولات پزشکی مناسب با ترکیب شیمیایی مناسب تولید کنند. مثالی را در نظر بگیرید که در آن یک شیمیدان می‌خواهد سالین یا محلول دیگری را که به بدن تزریق می‌شود، ایجاد کند. در این سناریو، آب باید ابتدا دیونیزه شود تا از آن برای تولید نمک استفاده کنند. استفاده از آب‌لوله‌کشی حاوی ناخالصی منجربه اثرات نامطلوب سلامتی برای مصرف‌کننده نهایی می‌شود.

سیستم‌های اسمز معکوس

اسمز معکوس فرآیندی است که طی آن از آب دیونیزه برای فیلتر کردن نمک و سایر یون‌ها از آب شیر یا بسته‌بندی برای مصارف خانگی استفاده می‌شود. با این حال، در اسمز معکوس نیز این آب به حذف نمک‌های محلول و اکسیژن در آب کمک می‌کند.

شستشوی رطوبت ساز

استفاده از آب یونیزه برای تمیز کردن رطوبت ساز می‌تواند به عملکرد صحیح آن کمک کند. استفاده از این آب از هرگونه تجمعی که ممکن است قبل یا در حین تمیز کردن ایجادشده باشد، جلوگیری می‌کند و از رسوب مواد معدنی روی یا داخل دستگاه جلوگیری می‌نماید. بنابراین اگر می‌خواهید رطوبت خانه خود را کنترل کنید، با مراقبت از رطوبت ساز خود با کمک این آب شروع کنید.

آکواریوم

اگر آکواریوم دارید، استفاده از آب دیونیزه محیطی تمیز و سالم برای ماهی‌ها ایجاد می‌کند و می‌تواند به آن‌ها عمر طولانی‌تری بخشد. فقط به یاد داشته باشید که سطح ph آب باید بین هفت تا هشت باشد. بنابراین به هیچ‌گونه حیات دریایی در مخزن شما آسیب نمی‌رساند.

تمیز کردن قطعات ماشین

یکی دیگر از کاربردهای مهم آب دیونیزه تمیز کردن قطعات خودرو مانند شیشه جلو، رادیاتور و موتور خودرو است. می‌توانید از آن به‌اندازه مساوی با ضدیخ غلیظ استفاده کنید تا هم محلول ضد یخ را رقیق کند و هم نمک‌های معدنی را از موتور خود دور نگه دارد.

اطفاء حریق

آب غیر معدنی نیز یک کپسول آتش‌نشانی مناسب است. به دلیل پایین بودن رسانایی الکتریکی پایین آن، یک گزینه عالی برای خاموش کردن آتش‌های ناشی از بنزین و سایر مواد شیمیایی می‌باشد.

کاهش سمیت فلزات سنگین در بدن

آب دیونیزه برای خارج کردن و کاهش سمیت فلزات سنگین از بدن استفاده می‌شود. پزشکان می‌توانند آن را به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی خاص یا پاک‌سازی برای کمک به بیماران برای از بین بردن غلظت فلز اضافی در بدن خود توصیه کنند.

جمع‌بندی

آب غیر معدنی برای بسیاری از اهداف مفید می‌باشد. استفاده از آن در خانه عالی است و می‌تواند ابزاری مؤثر برای تمیز کردن لوازم باشد. آب دیونیزه همچنین در فرآیندهای صنعتی به‌عنوان یک جزء حیاتی برای تولید داروها و سایر محصولات شیمیایی بسیار مفید است. چه بخواهید از آن در خانه یا برای مقاصد صنعتی استفاده کنید، همیشه می‌توانید اعتماد کنید که کار رضایت بخشی را انجام خواهد داد.

آب دیونیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

آب دیونیزه که آب DI نیز نامیده می‌شود، آب تصفیه‌شده با محتوای یون کم‌عمق می‌باشد. این بدان معنا است که این آب حاوی مواد معدنی مانند یون‌های سدیم یا پتاسیم به شکل نمک نمی‌باشد. بنابراین آن را می‌توان برای کاربردهای متعدد در صنایعی مانند تحقیقات بیولوژیکی و فرآوری مواد غذایی استفاده کرد. زیرا استفاده از آن با ابزار حساس و ترکیبات شیمیایی، بی‌خطر می‌باشد.

سیستم‌های اسمز معکوس

اسمز معکوس فرآیندی است که طی آن از آب دیونیزه برای فیلتر کردن نمک و سایر یون‌ها از آب شیر یا بسته‌بندی برای مصارف خانگی استفاده می‌شود. با این حال، در اسمز معکوس نیز این آب به حذف نمک‌های محلول و اکسیژن در آب کمک می‌کند.

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.