زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آبسه دندان اگر پالپ دندان پس از عفونت نتواند از خود دفاع کند احتمال تشکيل آبسه در نوک ريشه بسيار زياد ميشود. چنين عفونتي از نوک ريشه دندان خود را به لثه رسانده و باعث تورم و ايجاد درد شديد آن ميشود! معمولا درمان در اين حالت کمي پيچيده تر بوده ودر مواردي ممکن است

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آبسه دندان

اگر پالپ دندان پس از عفونت نتواند از خود دفاع کند احتمال تشکيل آبسه در نوک ريشه بسيار زياد ميشود. چنين عفونتي از نوک ريشه دندان خود را به لثه رسانده و باعث تورم و ايجاد درد شديد آن ميشود! معمولا درمان در اين حالت کمي پيچيده تر بوده ودر مواردي ممکن است منجر به کشیدن دندان شود. در موارد پيشرفته تر از عفونت، آبسه دندان ممکن است به نواحي حساسي از سر و گردن نيز برسد که براي آن نياز به جراحي هاي پيچيده باشد.

در صورت بروز آبسه و عفونت دندان، استفاده سرخود از آنتي‌بيوتيک به هيچ وجه توصيه نمي‌شود، چرا که گاهي مصرف نابجاي آنتي‌بيوتيکها باعث پنهان شدن علائم يا مقاوم شدن ميکروبها مي‌گردد. پس در صورت بروز آبسه‌هاي دنداني در اولين فرصت بايد به پزشک مراجعه نمود تا اقدامات درماني لازم به عمل آيد. از طرفي باقي گذاشتن دندانهاي عفوني در دهان بسيار خطرناک است، چون علاوه بر تاثير عفونت بر سلامت عمومي بدن ، در برخي موارد عفونت دندانهاي شيري بر روي جوانه دندانهاي دائمي زيرين تاثير گذاشته و باعث تخریب اين دندانها مي‌شود.

عمل اصلي در درمان آبسه هاي دنداني، اول حذف عامل عفونت است که اين عمل به صورت باز کردن راهي مثل بريدن بافت هاي روي آبسه، عصب کشي دندان يا حتي خارج کردن دندان براي خروج چرک انجام مي شود و دومين راه تجويز آنتي بيوتيک هاي لازم براي کامل شدن درمان و حذف مواد عفوني است که البته هر دو مورد بايد در مطب و با نظر دندان پزشک انجام شود.

در صورتی که به يک آبسه سطحي به موقع رسيدگي نشود اين عفونت مي تواند به بافت هاي عمقي تر گسترش يابد، مشکل ساز شود.

علائم آبسه دندان:

علائم اصلي آبسه دندان بتدريج ظاهر شده و ممکن است شامل موارد زير باشد:

1 . درد شديد در لمس دندان مبتلا در حين جويدن
2 . لق شدن دندان مبتلا
3 . تورم حساس و قرمز رنگ لثه روي ريشه دندان
4 . آزاد شدن چرک به داخل دهان

اولين علامت اين آبسه هاي خطرناک به طور معمول تب بالا و بي حالي است.

در اين شرايط حال عمومي بيمار خوب نيست و فرد احساس درد، دشواري در بلعيدن غذا و آب دارد، با توجه به اين که پزشک مي تواند اين آبسه را تشخيص دهد بايد به محض بروز علايم به دندان پزشک مراجعه کرد.

تشخيص:

معمولاً دندانپزشک آبسه دندان را با معاينه دهان و دندان تشخيص مي دهد.

راه هاي تشخيص:

استفاده از رادیو گرافی دندان
ضربه آرام به دندان ها
آزمايش حرارتي
تست الکتریکی دندان
وقتي چرک تخليه مي شود علايم آبسه فرو کش ميکنند اما عفونت کما کان پابرجاست تا زماني که دندان درمان شود.

درمان:

ابتدا بايستي آبسه تخليه شود که با آن درد و مقدار زيادي عفونت نیز کاهش مي يابد سپس درمان ريشه دندان (RCT) و یا حتی کشیدن دندان ممکن است لازم باشد و بايستي سريعاً انجام شود. اگر آبسه بافت لثه را درگير کرده باشد توصيه مي شود دهان را با آب گرم شستشو کنيد اين کار چند بار در روزوچندين روز بايستي انجام شود. استفاده از آنتي بيوتيک براي حذف کامل عفونت ضروري است. راديوگرافي از دندان 6 ماه بعد جهت مقایسه با عکس فعلی و اطمينان از برطرف شدن عفونت لازم است.

دندان عقل هم مي تواند موجب آبسه و عفونت شود، به طور معمول دندان هاي عقل نيمه نهفته مي تواند موجب آبسه شوند. اگر نيمي از دندان عقل زير لثه باشد، ميکروب ها در لثه اطراف اين دندان جمع شده و باعث تحريک اين بافت و عفونت در ناحیه دندان عقل می شود.

پيشگيري:

رعايت بهداشت دهان با تميز نکه داشتن لثه ها و دندان ها از بقاياي مواد غذايي مي تواند پيشگيري کننده باشد .همچنین معاینات منظم دندانپزشکی جهت اطلاع از وضعیت دهان و دندانلازم و ضروری است.

 

زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.